تبلیغات

Use Advanced Search

آموزش کامپیوتر به زبان ساده - .پرده سینما را در وبلاگتان تجربه كنید
صفایی ندارد ارسطو شدن، خوشا پر گشودن پرستو شدن...

.پرده سینما را در وبلاگتان تجربه كنید

یکشنبه 28 آذر 1389 06:45 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: آموزش جاوا اسکرپت ، آموزش شگرد های اینترنتی ،

می تونم به جرأت بگم كه یكی از زیباترین اسكریپت هایی كه تا بحال دیدم همین كده. به خاطر همین هم به محض اینكه پیداش كردم اولین كاری كه كردم این بود كه توی وبلاگ نوشتمش.
مطمئن باشید كه بعد از دیدنش شما هم با من هم عقیده خواهید شد كه خیلی جالبه.
قبل از اینكه این كد رو قرار بدید می تونید رنگش و همچنین سرعت باز شدنش رو تغییر بدید. البته من حالت پیش فرضش رو به مشكی و سرعت 10 تغییر دادم. حالا برای این كه بخواهید این تغییرات رو اعمال كنید به قسمت زیر توجه كنید.
نكته: اگر می خواهید كه قبل از قرار دادن این كد توی وبلاگتون عملكردش رو ببینید اول از همه كدی رو كه این پایین براتون گذاشتم رو كپی كنید توی Note Pad و اون رو با پسوند Html ذخیرش كنید. راستی یادتون باشه كه در پنجره Save As در نوار كشویی Encoding كه پایین اون پنجره قرار داره حتماً گزینه Utf-8 رو انتخاب كنید و بعد از این كه اون فایل رو اجرا كنید نتیجه كار رو خواهید دید.توضیحات مربوط به این آموزش:
1- اول از همه كدی رو كه براتون توی پایین این صفحه گذاشتم رو كپی كنید داخل Note Pad و از منوی Format گزینه Word Warp رو غیر فعال كنید. ( چون من آدرسها رو نسبت به خطها براتون نوشتم، حتماً این كار رو انجام بدید )

2- تغییر دادن رنگ این پرده:
برای تغییر دادن رنگ این پرده باید در خط نهم و دقیقاً در جلوی كلمه background-color رنگ دلخواه خودتون رو وارد كنید. ( رنگ پیش فرض Black می باشد )

3- تغییر سرعت حركت این پرده:
برای اینكه بخواهید سرعت حركت این پرده رو هم تغییر بدید باید در خط بیست و یكم و دقیقاً در جلوی كلمه var speed سرعت مورد نظر خودتون رو تایپ كنید. ( حالت پیش فرض 10 می باشد )

4- توجه كنید كه این كد رو باید دقیقاً بعد از تگ <Body> قرار بدید. وگرنه اونجوری كه دلتون می خواد از كار در نمیاد.:كد مربوط به این آموزش

راستی یه چیزی رو هم یادم رفت بهتون بگم. می خواستم بگم كه ان كد حتماً باید بین تگ های <body> و <body/> قرار بگیره تا عمل كنه.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -