تبلیغات

Use Advanced Search

آموزش کامپیوتر به زبان ساده - پیغام های خطا در ویندوز
صفایی ندارد ارسطو شدن، خوشا پر گشودن پرستو شدن...

پیغام های خطا در ویندوز

سه شنبه 12 مرداد 1389 10:02 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: آموزش های نرم افزاری ،

معمولاً پیغام های خطا تا نیت سوء خود را عملی نكنند ناپدید نمی شوند. اما این بدان معنا نیست كه شما نمی توانید مانع تكرار آنها شوید. این مقاله به پیام های خطای شناخته شده ای كه در اكثر سیستم عامل های ویندوز دیده می شوند می پردازد و سعی دارد روش های استانداردی كه هنگام وقوع این پیام ها باید بكار گرفته شوند را به شما نشان دهد. علاوه بر این شما از عواقب مخرب هر یك از این پیام ها مطلع خواهید شد. همراه با این مطالب توصیه هایی نیز ارایه می گردد تا از ظهور مجدد این خطاها جلوگیری كنید.

.

بخاطر داشته باشید روش های استانداردی كه در برخورد با هر یك از خطا ها گفته می شود شاید همواره جوابگو نباشند. گاهی یك خطا باعث بوجود آمدن خطاهای دیگر می شود و چون خطای اول رفع نشده است سایر خطاهای بوجود آمده از خود هیچ خطایی را نشان نمی دهند. بعضی از اوقات می توانید خطای بزرگی را خیلی ساده برطرف نمایید و با خیال راحت به اعمال كامپیوتری تان ادامه دهید اما گاهی نیز یك مشكل خیلی جزیی باعث قفل كردن سیستم می شود. به طوری كه ناچار به راه اندازی مجدد كامپیوتر هستید. معمولاً وقتی كامپیوتر قفل كرد چند دقیقه ای باید صبر كنید چون امكان دارد خود به خود مشكل رفع شده و كامپیوتر در وضعیت قبل از قفل شدن قرار بگیرد. در حقیقت سیستم عامل ویندوز دارای یك روش فرد هوشیاری است و حداقل می تواند قبل از خرابی كل سیستم شما را به نقطه ای بازگرداند تا قادر به ذخیره كردن فایل هایتان باشید. اما همین بازگشت به مكان قبل از قفل شدن، خود مدتی وقت می برد.

● خطاهایی كه به طور معمول می توان حدس زد

شاید عنوان این مقاله برای بسیاری از شما كه با ویندوز و خطاهای آن دست وپنچه نرم كرده اید گیرا و جذاب باشد. اما فراموش نكنید كه در اینجا ما خطاهایی كه به طور معمول ظاهر می شوند را حدس زده و راه حل های را نیز در پاسخ به آنها ارایه می دهیم. فراموش نكنید كه راه حل های ما روش های استانداردی است كه شاید در بعضی موارد نتواند آنچه را كه انتظار دارید، برآورده سازد. در بعضی از پیغام های بررسی شده متغییر XX را مشاهده خواهید كرد. این متغیر می تواند با توجه به شكلی كه باعث ایجاد این پیام خطا شده هر بار فرق كند. برای مثال می تواند نام یك برنامه شماره ی خطا و یا چیزهای دیگری از این دست باشد.

احتمالاً شما درباره ی خطای معروف «صفحه آبی مرگ» (Blue Screen Of Death) شنیده اید. این پیام خطا بیش از آن چیزی كه هست وحشتناك به نظر می رسد.

«صفحه ی آبی مرگ» نامی است كه به طور عام به هرگونه خطایی كه موجب خرابی سیستم شود اطلاق می گردد. بسیاری از این خطاها باعث می شوند كه ویندوز با یك صفحه ی آبی از كار بیافتد و از همین جاست كه این خطاها «صفحه ی آبی مرگ» نام گرفته اند. بسیاری از خطاهای مهلكی كه در این مقاله می خوانید از نوع «صفحه ی آبی مرگ» هستند اما فراموش نكنید كه ظاهر شدن صفحه ی آبی ویندوز الزاماً به معنی خراب شدن كامپیوتر نیست. برای مثال خطای «Error Reading CD- ROM» بر روی یك صفحه آبی ظاهر می شوداما اصلاً به این معنی نیست كه سیستم خراب شده است.

A fatal exception Xxhas occurred at ۰۰۴۵۷:۰۰۰۰۴۰۸۱

▪ مفهوم خطا:

خطای مهلكی برای پردازشگر پدید آمده و می تواند موجب خرابی و از كار افتادن سیستم شود متغیر XX كه خطای پردازشگر را نشان می دهد مانند ۰۰ برای «خطا تقسیم بر صفر» و یا ۱۳ برای خطای «General Protection Fault»

ـ راه حل:

ویندوز ۹۸ نسبت به سایر ویندوزها در امر بازیابی(Recovery) كمی بهتر عمل می كند. اما معمولاً وقتی چنین خطایی روی می دهد تنها چیزی كه می توان انجام داد ذخیره كردن تمام برنامه ها و كارهای انجام شده (كه البته معمولاً این كار ممكن نیست) و سپس راه اندازی مجدد كامپیوتر است. اگر می توانید وارد منوی Start شوید سعی كنید از طریق فرمان Shut Down كامپیوتر را خاموش و مجدداً روشن نمایید اما اگر چنین عملی ممكن نبود كلیدهای CTRL-ALT-DELETE را همزمان با هم فشار دهید. این كار را چند بار تكرار كنید تا شاید سیستم به شما پاسخ دهد. در صورتی كه این ترفند نیز كارساز نشد ناچار هستید از كلید Power و یا Reset موجود بر روی Case استفاده كنید.

“This Program has performed an illegal operation and will be shutdown. If problem persists,contact the program vender”

▪ مفهوم خطا:

این پیغام نشان می دهد برنامه ای كه پیغام خطا برای آن صادر شده، درحال خراب شدن است چون به نوعی خطای متزلزل كننده دچار گشته است. دراین مورد به سختی می توان تصمیم گرفت كه آیا خود برنامه موجب این خطا شده و یا سایر برنامه ها آن را به وجود آورده اند.

در كارد پیغام خطا، با كلیك كردن دكمه Details یكسری كد خطای نامفهوم ظاهر خواهند شد كه یك فرد عادی چیزی از آنها سر در نمی آورد. حتی اگر آن شخص، برنامه نویس ماهری باشد كه بتواند این كدها را بفهمد. در هر صورت چیز مفیدی به دست نخواهند آورد چرا كه به ندرت ویندوز عامل اصلی خطای بوجود آمده در برنامه را بیان می كند. اگر می خواهید بدانید چه چیزی باعث بوجود آمدن این خطا شده نام فایل را با پسوند .DLL یادداشت كنید. به این ترتیب می توانید بفهمید كه چه DLL ای در خرابی برنامه ی مورد نظر دخالت دارد.

ـ راه حل:

متأسفانه راه حل آسانی كه بتوان این مشكل را برطرف نمود وجود ندارد. ابتدا سعی كنید بخاطر آورید كه درست قبل از خرابی برنامه در حال انجام چه كاری بوده اید. آیا یك Hygerlink (فوق ارتباط) جدیدی را در مرورگرتان كلیك كردید؟ یا سعی كرده اید در نرم افزار صفحه ی گسترده به فرمان منویی كه به ندرت از آن استفاده می شود دسترسی پیدا كنید؟ آیا كمی قبل از خرابی برنامه، برنامه ی دیگر را فعال كردید؟

سیستم را دوباره راه اندازی كنید و مجدداً همان كاری را كه قبل از خرابی برنامه انجام داده بودید تكرار كنید (البته ابتدا مطمئن شوید كه هیچ فایل مهمی باز نیست) تا ببینید آیا همان پیغام خطا را اعلام می كند یا خیر. اگر چنین بود لازم است كه برنامه را مجدداً نصب كرده و برای دریافت راهنمای بیشتر با تولید كننده ی برنامه تماس بگیرید.

معمولاً بهترین كاری كه هنگام وقوع این خطا می توانید انجام دهید این است كه نام فایل های باز را در برنامه ای كه قابل اجرا است ذخیره كنید سپس تمام برنامه های كاربردی را ببندید. سیستم را با استفاده از منوی Start و گزینه ی Shut Down دوباره راه اندازی كنید. قبل از باز كردن پشت PC، ده دقیقه صبر كنید.

اگر چه به نام DLLای كه موجب پدید آمدن خطا شده است پی بردید، به این ترتیب عمل كنید: منوی Start را كلیك كنید و به ترتیب گزینه های Find و Files or Find را كلیك نمایید سپس نام DLL مورد نظر را در فیلد Names تایپ كنید و در درایو C آن را جستجو نمایید كه وقتی فایل DLL مورد نظر پیدا شد آن را راست كلیك كرده و به ترتیب گزینه های Properties و سپس Version را كلیك نمایید. (اگر در كادر تبادلی Properties گزینه ی Version وجود نداشت در آن صورت شانس خود را از دست داده اید و مجبور به نصب مجدد سیستم هستید). خط توصیف موجود در كادر Version معمولاً برنامه ای را كه DLL به آن مربوط می شود، نشان می دهد. سپس خط Copyright را بررسی كرده یا در لیست Item Name ورودی Company Name را كلیك كنید. به این ترتیب می دانید در صورتی كه مشكل ادامه یافت برای برخورداری از پشتیبانی فنی با چه كسی تماس بگیرید.

“A file being copied is older then the file currently on your computer.”

▪ مفهوم خطا:

ظاهر شدن این پیغام هنگام نصب سخت افزار و یا نرم افزار به این معنی است كه برنامه ی كاربردی و یا راه انداز وسیله ی سخت افزاری در تلاش است بر روی فایلی كه قبلاً در درایو دیسك سخت نصب شده است نسخه ی قدیمی تر آن فایل را بنویسد .

ـ راه حل:

همیشه با كلیك كردن Yes می توانید از كپی شدن نسخه ی قدیمی یك فایل بر روی نسخه ی جدید جلوگیری كنید. اگر محصولی كه در حال نصب آن هستید كار نمی كند از نسخه ی جدیدتر فایل، یك كپی تهیه كنید. سپس سعی كنید برنامه را حذف و مجدداً نصب نمایید. این بار اجازه دهید كه فایل قدیمی تر بر روی نسخه ی جدیدتر رونویسی شود. معمولاً وقتی نسخه های جدیدتر فایل به تنهایی استفاده شوند برنامه بهتر اجرا می شود.

“Warning:Windows has detected a Registry/Configuration min set of drivers,”

▪ مفهوم خطا:

به این پیام باید خیلی زود توجه كنید چون به شما می گوید كه مشكلی در ارتباط با كل Registry پیش آمده است. Registry پایگاه داده ای است كه تمام اطلاعات مورد نیاز ویندوز برای شكل دادن به سیستم و تعقیب فعالیت های نرم افزاری و سخت افزاری را نگه می دارد.
ـ راه حل:

۱) چون چنین پیغام خطایی بر روی صفحه مانیتور ظاهر شده است از این پس هنگام راه اندازی سیستم به هیچ وجه نباید آن را در حالت Safe Mode راه اندازی كنید.

۲) اگر هنگام راه اندازی سیستم این پیام خطا ظاهر شد لزومی ندارد كه سیستم را مجدداً راه اندازی كنید تا در حالت Safe Mode راه اندازی گردد. بلكه فقط كافی است اعلان های پیام خطا را تعقیب كنید تا ویندوز بارگذاری شود. سپس كادری در ارتباط با مشكل Registry ظاهر می شود. در این كادر دكمه ی Restore From BackUp And Restart را كلیك كنید و دعا كنید وقتی ویندوز، Registry را بازیابی می كند كامپیوتر با هیچ مشكلی برخورد نكرده و یا برق قطع نشود. ویندوز، Registry را از كپی های پشتیبانی كه به طور خودكار تولید شده و در آرشیو وجود دارند بازیابی می كند.

اگر عملیات بازیابی Registry با موفقیت انجام شد، دیگر می توانید با تعقیب اعلان های پدید آمده ویندوز را راه اندازی كرده و از آن پس احتمالاً همه چیز خوب پیش خواهد رفت. اگر راه حلی كه در بالا گفته شد كارساز نبود شاید لازم باشد ویندوز و سخت افزارها و نرم افزارهای مشكل دار را مجدداً نصب كنید تا مشكل بر طرف گردد. “Missing shortcut: Windows is searching for XX. To locate the file yourself, Click Browse

▪ مفهوم خطا:

XX نام فایلی است كه شما سعی كرده اید از طریق میان بر به آن دسترسی پیدا كنید. اما این پیغام خطا به شما می گوید برنامه ای كه میانبر مذكور به آن مربوط است دیگر وجود ندارد. از آنجایی كه فایل مربوط به آن میان بر از سیستم شما حذف شده و یا در مكان دیگری قرار گرفته است، اگر این برنامه هنوز بر روی سیستم شما نصب است در پاسخ به پیام ظاهر شده تنها كاری كه می توانید انجام دهید راست كلیك كردن آیكون میان بر و انتخاب گزینه ی Properties است. پس از این كه كادر تبادلی Properties ظاهر شد، ابتدا مطمئن شوید كه گزینه ی Short Cut در داخل آن انتخاب شده است. در داخل این كادر فیلدی بنام Target وجود دارد كه می توانید نام میان برتان را داخل آن ببینید. اگر این نام به صورت یك عبارت طولانی است در آن صورت آخرین نامی كه بعد از Slash”:” وجود دارد نام فایل شما خواهد بود. برای مثال اگر در داخل این فیلد عبارت C:PROGRAM FILESMICROSOFTMONEYSYSTEMMsmoney. Exeوجود داشت در آن صورت نام فایل مربوط به میان بر Msmoney.exe خواهد بود.

منوی Start را كلیك كنید، سپس به ترتیب گزینه های Find و Files Or Folders را انتخاب نمایید. نام فایل مورد نظر را در كادر Named وارد كنید و سپس دكمه ی Search را كلیك نمایید تا كامپیوتر در بین درایوهایش به دنبال آن فایل بگردد.

وقتی فایل پیدا شد، میان بر قدیمی را حذف كنید و با پایین نگه داشتن دكمه ی ماوس آیكون فایل را كشیده و به داخل Desktop بیاندازید. سپس بر روی آیكون فایل، راست كلیك كرده و عبارت Creat Shortcut(s) Here را انتخاب نمایید. به این ترتیب در آن نقطه از Desktop میان بر جدیدی برای فایل تان ایجاد خواهد شد. اگر فایل مذكور پیدا نشد شما مجبورید برنامه ای كه میانبر به آن مربوط می شود را مجدداً نصب كنید.

“Rename: A filename cannot cantain any of the follwing characters:V:* ?”< >|””

“Rename : If you change a filename extension, یاThe file may become unsable.Are you save you want to change it?”

مفهوم خطا: این پیام وقتی ظاهر می شود كه شما به تازگی نام جدیدی را برای یك فایل تایپ كرده و دكمه ی Enter را فشار داده باشید یا این كه مكانی خارج از آیكون فایل را كلیك كرده باشید. این پیغام دارای دو بخش است: اولین بخش به شما می گوید در نام فایل از كاراكترهایی استفاده شده است كه برای ویندوز، معنی ویژه ای دارند و از این رو نمی توان از آنها در نام فایل استفاده كرد. اكثراً چنین موردی وقتی روی می دهد كه در نام فایل از (Slash)”/” و یا (Colon)”:” استفاده شده باشد.

دومین بخش پیام به شما هشدار می دهد كه هنگام تایپ كردن نام جدید، پسوند سه حرفی آن (مانند .EXE ،.DOC ،TXT ، …) تغییر كرده است چنین چیزی مطلقاً ممكن نیست. چون پسوند فایل به ویندوز می گوید كه برای باز كردن فایل از چه برنامه ای استفاده نماید و نیز به برنامه اجازه می دهد كه نحوه ی كنترل و برخورد با فایل را بشناسد. برای مثال در برنامه ی Microsoft Word مفهوم فایل های DOC. با فایل های .TXT كاملاً متفاوت است هر چند كه هر دوی این نوع فایل ها اسناد متنی را ارایه می دهند.

راه حل: برای حل مشكل مطرح شده در پیغام اول، ابتدا كاراكترهای منع شده را یادداشت كرده و سپس دكمه ی OK را در كادر پیغام خطا كلیك كنید. سپس این كاراكترها را از فایل حذف نمایید. این پیغام وقتی كه نام فایل بسیار طولانی است بطوری كه وقتی بیش از ۲۳۰ كاراكتر دارد نیز ظاهر می شود. اگر به علت طولانی بودن نام فایل، این پیغام ظاهر شده است در آن صورت سعی كنید برخی از كاراكترها را حذف نمایید تا از ظاهر شدن مجدد این پیام جلوگیری كنید.

خطایی كه در ارتباط با پسوند فایل روی می دهد كمی پیچیده تر است چون با كلیك كردن دكمه ی OK در كادر پیام خطا، تغییراتی كه انجام داده اید بی اثر نخواهند شد. به همین دلیل مجبور هستید كه پسوند را بخاطر آورده و آن را مجدداً تایپ كنید.(قراردادن نقطه بین نام فایل و پسوند آن را فراموش نكنید.) اگر پسوند را فراموش كردید سعی كنید نوع فایل را بخاطر آورید. اگر فایل تان یك فایل متنی بود، پسوندهایی كه معمولاً برای فایل های متنی استفاده می شوند مانند .WPS , RTF , .DOC( در صورتی كه از برنامه ی Works استفاده می كنید) ویا .TXT را بكار ببرید . بخاطر داشته باشید كه میان برها به پسوندهای فایلی نیاز ندارند چرا كه آنها به فایل های واقعی مربوط می شوند. “There is not enough free memory to run this program ,Quit one or more Programs , and then try again.”

▪ مفهوم خطا:

این پیام خطا یك مفهوم بیشتر ندارد و آن این است كه بر روی RAM فضای كافی برای ذخیره كردن اطلاعات مربوط به تمام برنامه هایی كه در حال اجرا هستند وجود ندارد.

ـ راه حل:

در مورد این خطا تنها كاری كه می توانید انجام دهید نصب RAM بیشتر و یا اجرا كردن كمتر برنامه های همزمان است. از نصب كردن برنامه های RAM Compression كه در بازار عرضه می شوند پرهیز كنید. گفته می شود این برنامه ها بدون آن كه از نظر فیزیكی نیازی به افزودن RAM باشد، حافظه ی سیستم را افزایش می دهند. اما این برنامه ها معمولاً بجای این كه مشكلات حافظه ای را حل كنند باعث بوجود آمدن پیغام های خطای بیشتری در سیستم می شوند.

وقتی چنین پیامی ظاهر شد اولین كاری كه باید انجام دهید ذخیره كردن كارهای انجام شده است. سپس برنامه های در حال اجرا را تا آنجا كه می توانید ببندید. چرا كه استفاده از چندین برنامه به طور همزمان آن هم وقتی كه سیستم با محدودیت حافظه روبروست منجر به بی ثباتی برنامه ها و حتی از كار افتادن سیستم عامل می شود. همیشه سعی كنید مقداری فضای خالی بروی RAM حفظ نمایید.

“There was an internal error , and ond of the windows you were usung will be closed. It is recommended that you save your work , close all programs , and then restart your computer.”

▪ مفهوم خطا:

احتمالاً این خطا را وقتی مشاهده می كنید كه چند پنجره ی مختلف از یك برنامه باز شده باشند و یكی از این پنجره ها باز دچار خطا و یا تخریب شود. مانند وقتی كه چند پنجره از یك برنامه مرورگر باز بوده و یا چندین سند متنی در چند پنجره مختلف در حال اجرا است.

ـ راه حل:

این پیغام خطا با توجه به نوع و ساختار پیكر بندی برنامه، گاهی تنها برنامه ی آسیب دیده را می بندد و گاهی نیز مانع اجرای تمام قسمت های برنامه می شود. قبل از بستن كادر مربوط به پیام خطا، سعی كنید تمام كارهای انجام شده را در یكی از پنجره های دیگری كه باز است ذخیره كنید. اگر فقط پنجره ای كه باعث بوجود آمدن خطا شده است بسته شد در آن صورت قبل از انجام هر كاری، برنامه ی مربوط به آن پنجره را ببندید (البته ذخیره كردن كارهای انجام شده برهر كار دیگری مقدم است.) در بیشتر مواقع شما می توانید بعد از بستن برنامه ی معیوب، از سایر برنامه های در حال اجرا استفاده كنید. اما بهترین كار این است كه كارهایتان را ذخیره كرده و بعد از بستن تمام برنامه ها، سیستم را دوباره راه اندازی كنید. با راه اندازی مجدد سیستم؛ عامل ایجاد كننده ی خطا نیز پاك شده و از بین می رود

 PROGRAM IS NOT RESPONDUNG

 این پیغام خطا ,گزینه ای بین به پایان رساندن سزیع یک برنامه یا منتظر ماندن برای یک پاسخ را پیشنهاد می دهد.این خطا ها معمولا زمانی رخ می دهند که یک برنامه خراب شده باشدیا اینکه فقط بسیار مشغول است و نمی تواند به بخش خاصی از ورودی پاسخ دهد,مثلا یک کلیک موس را برای جلو آوردن آن یا بستن پنجره ,گاهی اوقات یک برنامه غیر پاسخگو ممکن است آنقدر یک برنامه غیر پاسخگو ممکن است آنقدر مشغول باشد که نتواند سریعا پاسخ دهد. این حالت زمانی رخ میدهد که سرعت کامپیوتر پایین بیاید یا دستیابی دشواری را به درایو سخت تجربه کرده باشد,بنا براین هنکامیکه می خواهید برنامه هایی را پایان دهیدکه ممکن است منتظر نوبت خودبرای استفاده بیشتر ازمنابع سیستم باشند مراقب باشید

 PROGRAM HAS ENCOUNTERED A PROBLEM AND NEEDS TO CLOSE

 برخلاف پیغام not responding دراین مورد ویندوز کاملا مطمئن است که برنامه خراب شده وباید بسته شود.تنها گزینه ایی که نشان داده میشود این است که آیافورا گزارش اشکال را با مایکروسافت بفرستد یاخیر.این مسئله هم می تواند کمک کننده باشد وهم خیر .بسیاری از خرابیهای برنامه ناشی ازکد برنامه کاریردی است تااینکه ازخود ویندوز

DELAYED WRITE FAILD

 این پیغام نشان می دهد که درایو سخت  شما با عملیات پیشرفته با سرعت بالا مشکل دارد .اولین گام درحل این مشکل این است که مطمئن شویم درایو های موازی ATA برای داشتن بهترین عملکرد باید یک نوار 80-wire باشد .اگر خطاها ادامه داشت ,وارد BIOSکامپیوترشوید ودسترسی مستقیم به حافظه(DMA)رافعال نمایید.اگر خطا همچنان باقی بود,write cache درایو سخت را غیرفعال نمایید. درایوسیستم را right-click کنیدوpropertiesرا انتخاب نمایید.یکباردیگر Hardware tabوpropertiesراانتخاب کنید.درپنجره جدید,policies را کلیک کرده وenable write cachingرا uncheck نمایید.توجه داشته باشید که این کار موجب کند شدن سرعت کامپیوترمی گردد.

 CANNOT FIND ENOUGH FREE RESOURCES

 ویندوز XPدر مقایسه با نسخه های قبلی ویندوز در پشتیبانی از دستگاههای سخت افزاری به طور قابل ملاحظه ای بهتراست ,اما گاهی اوقات دستگاههای جانبی برای دستیابی به چنین تسلطی با یکدیگر درگیر می شوند واین خطا را ایجاد می نمایند.اگر چنین حالتی رخ دهد,برای غیر فعال کردن دستگاههای جانبی که مورد استفاده شما نیستند,ازDevice Manager استفاده نماییدورودی دستگاه را right-clickکرده وDisableرا انتخاب کنیدیا اینکه دستگاههای جانبی را از USB, Firewire یا ارتباطات داخلی PCIحذف کنید.


STOP MESSAGE

 بطورمحاوره ای با عنوان Blue Screen Of Death شناخته می شود ,Stop Messageجدی ترین نوع پیغام خطاهای ویندوز است ,درحقیقت, BSOD به شما می گوید که سیستم متوقف شده است وتازمانیکه دکمه   Resteرافشار ندهید,باز نخواهد گشت .هنگامیکه از ویندوزXP استفاده می کنید,یک Stop Message معمولانشان دهنده خرابی جدی در سخت افزاریا نرم افزار است,بنابراین لازم است منبع مشکل را بیابید.برخی Stop Message ها راه حلهای پیشنهادی را لیست می کنند.تا آنجائیکه می توانید اطلاعات موجود در صفحه آبی را کپی کنید,زیرا در صورتیکه از یک تولیدکنننده نرم افزار یا مایکروسافت بخواهید به شما در یافتن منبع مشکل کمک کند ,این اطلاعات ارزشمند است. حداقل,چند خط اول پیغام خطا شامل Stop code(که معمولا یک کد عددی شبیه0x0000002Eاست که به همراه یک نام متنی همچونDATA-BUS-ERRORمی آید)وفایلی را که موجب خرابی شده است را ثبت کنید. 

 INACCESSIBLE-BOOT-DEVICE

 ابن خطا زمانی رخ می دهد که سعی می شود یک پارتیشن راه اندازی ویندوز از یک محیط Chipset کامپیوتربه محیط دیگر انتقال یابد,مانند خارج کردن یک درایو ازیک سیستم پنتیوم4با یک Intel Chipsetوقرار دادن آن در بوردی که از یک VIA Chipsetاستفاده می کند.پیکر بندی ویندوز شامل درایورهای درایو سخت است ,اگردرایورها باسخت افزار Chipset ناسازگار باشند,ویندوزها نمی تواند راه اندازی شود وبنابراین این پیام خطا را می دهد.

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 03:10 ق.ظ