Use Advanced Search

آموزش کامپیوتر به زبان ساده - مطالب هفته چهارم مرداد 1389
صفایی ندارد ارسطو شدن، خوشا پر گشودن پرستو شدن...

دانلود آموزش اکسس بصورت تصویری و جامع

سه شنبه 26 مرداد 1389 09:57 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: دانلود نرم افزار و برنامه های آموزشی رایگان ،

جهت دانلود آموزش اکسس اینجا کلیک کنید

 

در باره نرم افزار اکسس


مایكروسافت Access یكی از اجزای میكروسافت آفیس به عنوان یكی از برنامه های مدیریت بانک های اطلاعاتی برای ایجاد و كار با بانک های اطلاعاتی رابطه ای مورد توجه كاربران نرم افزار های مایكروسافت آفیس قرار گرفته و برای ایجاد بانک های اطلاعاتی كه حجم خیلی بالایی ندارند امكانات بسیار خوبی فراهم می كنید

.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:44 ق.ظ

دانلود آموزش مهارتهای هفت گانه ICDL

سه شنبه 26 مرداد 1389 09:54 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: دانلود نرم افزار و برنامه های آموزشی رایگان ،

جهت دانلود آموزش مهارت های هفت گانه اینجا کلیک کنید

 

کتاب الکترونیکی آشنایی با مهارتهای هفت گانه ICDL
ICDL  چیست ؟ICDL  برای کمک به کاربران شرکتی و خانگی طراحی شده است و نشانه کفایت در مهارتهای کامپیوتری است .
افرادی که هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با کامپیوتر ندارند و میخواهند با کامپیوتر آشنا شوند با خواندن این مجموعه به صورت مقدماتی با کامپیوتر و مفاهیم مربوط به آن آشنا می شوند .
این مجموعه شامل هفت بخش می باشد که در هر بخش مفاهیم اولیه کامپیوتر را به زبان ساده شرح داده است .
هر بخش به صورت جداگانه در یک فایل PDF قرار دارد .
بخش های این مجموعه :
1.       مفاهیم عمومی
 2.       استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها
 3.       Word - واژه پردازی
 4.       Excel - صفحات گسترده
 5.       Access - پایگاه داده
 6.       Power Point - عرضه مطالب

 

 7.       Internet -اینترنت

 

 

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:45 ق.ظ

دانلود آموزش وورد بصورت تصویری و کامل

سه شنبه 26 مرداد 1389 09:50 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: دانلود نرم افزار و برنامه های آموزشی رایگان ،

جهت دانلود آموزش وورد اینجا کلیک کنید

 

درباره وورد

همانطور كه می دانید، Microsoft Office Word قویترین نرم افزار تایپ در دنیاست كه اكثر مراكز تایپ و كپی، مراكز تحقیقاتی، ‌سازمان ها و... جهت امور تایپی خود از آن استفاده می كنند

 

.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:46 ق.ظ

دانلود آموزش اکسل 2007 بصورت تصویری و کاملا جامع

سه شنبه 26 مرداد 1389 09:47 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: دانلود نرم افزار و برنامه های آموزشی رایگان ،

جهت دانلود آموزش اکسل اینجا کلیک کنید

 

در باره نرم افزار اکسل

اکسل یك نرم افزار جامع برای كار با صفحات گسترده (Spread Sheet) است. با كمك اکسل میتوانید انواع جداول حاوی متون و اعداد را ایجاد كرده و از فرمولها و توابع ریاضی، آماری و منطقی جهت محاسبات مربوط به آنها استفاده كنید. همچنین، امكان ایجاد نمودارهای متنوع از مقادیر موجود در جدولها نیز امكانپذیر است. در صورت استفاده از قابلیتهای حرفه ای مانند ماكروها و زبان VBA میتوان گفت كه Excel تقریباً برای ایجاد تمام كاربرگها و نرم افزارهای مالی و آماری راه حل مناسبی به شمار می آید..

 

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:46 ق.ظ

دانلود آموزش پاور پوینت 2007 بصورت کاملا تصویری و جامع

دوشنبه 25 مرداد 1389 10:50 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: دانلود نرم افزار و برنامه های آموزشی رایگان ،

جهت دانلود اینجا کلیک کنید

 

دوستانی که علاقه به یاد گیری نرم افزار پاور پوینت رو دارند این فایل آموزشی رو حتما

دانلود کنند

در باره پاور پوینت

پاورپوینت نرم افزاری ساده و كارآمد برای ساخت برنامه های چندرسانه ای كوچك (مانند كاتالوگهای الكترونیكی و برنامه های اطلاع رسانی ساده) است. معمولاً بیشترین مورد استفاده از پاور پوینت در مورد ساخت سیستم تصویری قابل نمایش در سمینارها و جلسات مهم میباشد. وجود الگوهای از پیش آماده شده، موجب میگردد كه در سریعترین زمان به بهترین نتیجه دست یابید
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:46 ق.ظ

معرفی رشته ی علوم كامپیوتر

دوشنبه 25 مرداد 1389 10:49 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: آموزش های نرم افزاری ،

 

پیشرفت سریع علم كامپیوتر و گسترش روزافزون كاربرد آن در تحقیقات علمی، صنایع، اقتصاد پزشكی و غیره ، ضرورت دستیابی و بهره برداری هر چه بیشتر از این علم را آشكار می سازد. ایجاد چنین دوره ای در جهت پی ریزی علوم كامپیوتر و گسترش آن در جهت خودكفایی علمی و تكنولوژیكی كاملاً ضروری و موثر می باشد.
ذكر این نكته ضروری است كه در رشته علوم كامپیوتر بیشتر اصول علمی و مبانی ریاضی و ساخت و به كارگیری كامپیوتر مورد توجه قرار میگیرد.
دانشجویان این رشته باید آگاهی جامع از نظریه های علمی موجود در علوم كامپیوتر داشته باشند تا بتوانند دانش كامپیوتر را در حل مسایل بنیادی علوم كامپیوتر به كار گیرند

جهت کسب اطلاعات در رابطه با رشته های علوم کامپیوتری به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:50 ق.ظ

چند روش ساده برای کاهش SPAMها در ایمیل

شنبه 23 مرداد 1389 08:28 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: آموزش شگرد های اینترنتی ،

 

اسپم به زبان ساده ایمیلهای ناخواسته ای است که معمولا به صورت انبوه برای شما ارسال میشوند.اسپمها یکی از متداولترین و در عین حال منفی ترین جنبه های دارا بودن یک آدرس Email است.
با این که در حال حاضر و با توجه به تکنولوژی های موجود امکان حذف کامل این نوع از نامه های الکترونیکی ناخواسته وجود ندارد، ولی قصد داریم ترفندهایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها می توانید تعداد آنها را کاهش دهید.


Spam یکی از متداولترین و در عین حال منفی ترین جنبه های دارا بودن یک آدرس Email است. با این که در حال حاضر و با توجه به تکنولوژی های موجود امکان حذف کامل این نوع از نامه های الکترونیکی ناخواسته وجود ندارد، ولی می توان با استفاده از برخی روش های موجود تعداد آنان را کاهش داد.

Spam، نسخه الکترونیکی از " نامه های بدرد نخور " است.
واژه Spam به پیام های الکترونیکی ناخواسته، اطلاق می گردد. این نوع از نامه های الکترونیکی ارتباط مستقیمی با ویروس نداشته و حتی ممکن است پیام هائی که از منابع معتبر ارسال شده اند نیز در زمره این گروه قرار گیرند.

چگونه می توان میزان Spam را کاهش داد؟

با رعایت برخی نکات، می توان میزان Spam دریافتی را بطرز محسوسی کاهش داد:

1: آدرس Email خود را بدون دلیل در اختیار دیگران قرار ندهید:

آدرس های پست الکترونیکی به اندازه ای متداول شده اند که شما می توانید بر روی هر فرمی که به منظور کسب اطلاعات شما در نظر گرفته می شود، وجود فیلد خاصی به منظور دریافت آدرس Email را مشاهد نمائید.
تعدادی زیادی از مردم بدون درنظر گرفتن مسائل جانبی، آدرس Email خود را در هر محلی و یا هر فرمی درج می نمایند. مثلا" شرکت ها ، اغلب آدرس ها را در یک بانک اطلاعاتی ثبت تا بتوانند وضعیت مشتیریان خود را در آینده دنبال نمایند. برخی اوقات، اطلاعات فوق به سایر شرکت ها فروخته شده و یا امکان استفاده مشترک برای آنان، فراهم می گردد.
بدیهی است در چنین مواردی ممکن است برای شما یک Email و از طرف شرکتی ارسال شود که نه توقع آن را داشته اید و نه از آنان درخواستی مبنی بر ارائه اطلاعات خاصی را داشته اید.

2: بررسی سیاست های محرمانگی:

قبل از ارسال آدرس Email خود به صورت online، بدنبال Privacy سایت مورد نظر بگردید. تعداد بسیار زیادی از سایت های شناخته شده و خوشنام دارای یک لینک خاص بر روی سایت خود به منظور آشنائی کاربران با سیاست های آن سایت در خصوص نحوه برخورد با اطلاعات ارسالی شما می باشند. (همواره این پرسش را برای خود مطرح نمائید که آیا ما آدرسEmail خود را در سایت هائی درج می نمائیم که نسبت به آنان شناخت کافی داریم ؟).
شما می بایست قبل از ارسال آدرس Email خود و یا سایر اطلاعات شخصی، سیاست های اعلام شده توسط سایت مورد نظر را مطالعه نموده و از این موضوع آگاه شوید که مالکین و یا مسئولین سایت قصد انجام چه کاری را با اطلاعات ارسالی شما دارند .

3: دقت لازم در خصوص گزینه هائی که به صورت پیش فرض فعال شده اند:

زمانی که شما برای دریافت خدمات و یا Account جدید عملیات sign in را انجام می دهید، ممکن است بخشی وجود داشته باشد که به شما مجموعه ای از گزینه ها را در خصوص دریافت email در خصوص محصولات و یا سرویس های جدید، ارائه نماید. در برخی مواقع، گزینه ها به صورت پیش فرض انتخاب شده اند، بنابراین در صورتی که شما آنان را به همان وضعیت باقی بگذارید، در آینده نه چندان دور برای شما حجم زیادی از نامه های الکترونیکی که شاید انتظار آنان را نداشته باشد، ارسال گردد.

4: استفاده از فیلترها:

تعدادی زیادی از برنامه های پست الکترونیکی امکان فیلترینگ را ارائه می نمایند. پتانسیل فوق به شما این اجازه را خواهد داد که آدرس های خاصی را بلاک نموده و یا امکان دریافت نامه را صرفا" از طریق لیست تماس موجود بر روی کامپیوتر خود، داشته باشید. برخی مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ( ISP ) نیز سرویس فیلترینگ و علامت گذاری مربوط به مقابله با Spam را ارائه می نمایند. در چنین مواردی ممکن است پیام های معتبری که بدرستی طبقه بندی نشده باشند به عنوان spam درنظر گرفته شده و هرگز به صندوق پستی شما ارسال نگردند.

5: هرگز برروی لینک های موجود در یک Spam، کلیک ننمائید:

برخی از منابع ارسال کننده Spam با ارسال آدرس های Email متغیر در یک Domain خاص، سعی در تشخیص معتبر بودن یک آدرس Email می نمایند. ( مثلا" تشخیص آدرس های Email معتبر موجود بر روی hotmail و یا yahoo ). در صورتی که شما بر روی یک لینک ارسالی توسط یک Spam کلیک نمائید، صرفا" معتبر بودن آدرس Email خود را به اطلاع آنان رسانده اید. پیام های ناخواسته ای که یک گزینه "عدم عضویت " وسوسه انگیز را در اختیار شما قرارمی دهند، اغلب به عنوان روشی به منظور جمع آوری آدرس های Email معتبر مورد استفاده قرار گرفته که در آینده از آنان به منظور ارسال Spam استفاده گردد.

6: غیرفعال نمودن گزینه دریافت اتوماتیک گرافیک در نامه های الکترونیکی با فرمت HTML:

تعداد زیادی از شرکت ها، نامه های الکترونیکی را با فرمت HTML و همراه با یک فایل گرافیکی لینک شده ارسال نموده که در ادامه از آن به منظور ردیابی فردی که پیام الکترونیکی را باز نموده است، استفاده می نمایند. زمانی که برنامه سرویس گیرنده پست الکترونیکی شما، اقدام به download گرافیک از سرویس دهنده آنان می نماید، آنان می دانند که شما پیام الکترونیکی را باز نموده اید. با غیر فعال نمودن HTML mail و مشاهده پیام ها با فرمت صرفا" متن، می توان پیشگیری لازم در خصوص این مسئله را انجام داد.

7: ایجاد و یا بازنمودن Account های جدید اضافی:

تعداد زیادی از سایت ها، اقدام به عرضه آدرس پست الکترونیکی به صورت رایگان می نمایند. در صورتی که شما بطور مداوم اقدام به ارسال آدرسEmail خود می نمائید ( برای خرید online ، دریافت سرویس و ... )، ممکن است مجبور به ایجاد یک account دیگر به منظور حفاظت آدرس account اولیه خود در مقابل spam شوید. شما همچنین می بایست از یک account دیگر در زمانی که اطلاعاتی را بر روی بولتن های خبری online، اطاق های چت، لیست های عمومی Mailing و یا USENET ارسال می نمائید، استفاده نمائید. بدین تریتب می توان یک سطح حفاظتی مناسب در خصوص دریافت spam به آدرس Email اولیه خود را ایجاد کرد.

8: برای سایرین Spam ارسال ننمائید:

یک کاربر متعهد و دلسوز باشید. در خصوص پیام هائی که قصد فوروارد نمودن آنان را دارید، سختگیرانه عمل کنید. هرگز هرگونه پیامی را برای هر شخص موجود در لیست دفترجه آدرس خود فوروارد نکرده و اگر فردی از شما بخواهد که پیامی را برای وی فوروارد ننمائید، به درخواست وی احترام بگذارید.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:52 ق.ظ

روش بالا بردن کیفیت صدا

شنبه 23 مرداد 1389 08:25 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: آموزش های نرم افزاری ،

 

در صورتی که اهل گوش کردن موزیک از طریق کامپیوتر باشید و همچنین از ویندوز ویستا یا 7 استفاده می‏کنید قصد داریم به معرفی یک ترفند کاربردی مخصوص شما بپردازیم. با استفاده از این ترفند میتوانید به سادگی و با چند کلیک، قدرت صدای خروجی از اسپیکر را به طور محسوسی در این ویندوزها بهبود ببخشید.

بدین منظور:

بر روی منوی Start کلیک کرده و Control Panel را انتخاب کنید.

در Control Panel گزینه Hardware and Sound را انتخاب نمایید.

سپس گزینه Sound را یافته و بر روی آن کلیک کنید.

در پنجره باز شده ابتدا Speakers را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Properties کلیک نمایید.

اکنون به تب Enhancements بروید و تیک سه گزینه Loudness Equalization ،Virtual Surround و Bass Management (یا Base Boost) را بزنید.

پنجره‏های باز را OK نمایید.

پیشنهاد می‏کنیم پیش از این کار موزیکی را در حال پخش بگذارید تا بلافاصله بعد از اعمال این تنظیمات، تفاوت قدرت صدا را احساس کنید.

این ترفند معمولا در سیستم‌های دارای کارت صدا قابل اجراست.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:53 ق.ظ

روش بالا بردن سرعت اینترنت

شنبه 23 مرداد 1389 08:23 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: آموزش شگرد های اینترنتی ،

 

امضا ایمیل حرفه‌ای و گرافیکی را فراموش کنید. این امضا‌ها حجم زیادی می‌گیرند و
ایمیل شما را سنگین می‌کنند. می‌توانید از…اینترنت کند پدیده غریبی نیست. اما راه‌هایی برای کنارآمدن با این موضوع هست.هیچکس از کار کردن با اینترنت کند لذت نمی‌بره؛ ارسال ایمیل با حجم بالا، فرستادن
فایل برای دوست و یا انتظاری که بابت باز شدن یک صفحه ساده باید کشید روح آدم رو
فرسایش می‌ده!

اما برای خیلی‌ها چاره‌ای جز کنار آمدن با این شرایط نیست. در این نوشته به چند روش
برای کار کردن با اینترنت کم سرعت اشاره می‌کنیم.فشرده‌سازی فایل‌هااگر می‌خواهید چند فایل ارسال کنید بهتر است از فشرده‌سازی استفاده کنید. کمپرس
کردن فایل‌ها به شکل دراماتیکی حجم را کم‌ می‌کند. Winzip و WinRAR دم دست‌ترین
برنامه‌ها برای فشرده‌سازی هستند.سرعت مرورگر را افزایش دهیدگرافیک برای بسیاری مهم است (و البته ما!) اما فراموش نکنید که اینترنت کند چیز
دیگری است. برای این که گرافیک رو غیر فعال کنید:۱- در بخش tools مرورگر سراغ internet option بروید

۲- حالا روی Advanced کلیک کنید

۳- بخش Multimedia را پیدا کنید

تیک این بخش‌ها رو حذف کنید:

Play animations in Web pages

Play sounds in Web pages

Play videos in Web pages

Show pictures 

 از distribution lists استفاده کنیدمعمولا ایمیل‌ها برای افراد یک گروه سریع تر فرستاده می‌شوند تا اینکه تک تک برای
هر کدام بفرستید. بنابراین بهتر است لیست‌های گروهی داشته باشید. در ضمن اگر از
outlook استفاده می‌کنید بد نیست به این لینک هم سری بزنید تا مراحل ساختن
distribution lists را ببینید.امضای ایمیل ساده‌ای داشته باشیدامضا ایمیل حرفه‌ای و گرافیکی را فراموش کنید. این امضا‌ها حجم زیادی می‌گیرند و
ایمیل شما را سنگین می‌کنند. می‌توانید از امضاهای فونتی ریز و مختلف و رنگ‌های
متفاوت برای امضای ساده و سبک استفاده کنید. اگر از امضای گرافیکی استفاده می‌کنید
مطمئن شوید که سبک و کوچک هستند تا هم شمای فرستنده و هم دوست گیرنده سریع‌تر کار
کنید.[آشنایی با امضای دیجیتال]

صفحات رو ذخیره کنیداگر احتیاج به سایت‌های مرجع دارید بهتر است قبل از هر کاری صفحه مورد نظرتان را
ذخیره کنید. حالا اگر اینترنت قطع شد باز هم می‌توانید به کارتان ادامه دهید.cache مرورگر را زیاد کنیدوقتی حجم cache مرورگر را زیاد کنید صفحات سایت‌هایی که قبلا دیده‌اید سریع‌تر باز
می‌شوند. بسیاری از فایل‌ها و عکس‌هایی که روی سایت‌ها هستند روی دستگاه شما ذخیره
می‌شود و کمک می‌کند دفعه بعد که به آن صفحه مراجعه کردید بدون نیاز به دانلود
مجدد، صفحه باز شود.برای افزایش حجم cache:1- بر روی tools و بعد Internet Options کلیک کنید.

۲- در بخش general به دنبال Temporary Internet Files بگردید و روی Settings کلیک
کنید.

۳- در زیر بخش Check for newer versions of stored pages دکمه Automatically انتخاب
شده است.

۴- حالا می‌‌توانید این حجم را افزایش دهید ولی زیاده روی نکنید.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:53 ق.ظ

اتصال به اینترنت از طریق موبایل در ایران

شنبه 23 مرداد 1389 08:22 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: آموزش شگرد های اینترنتی ،

در حال حاضر تمامی گوشیهای تلفن همراه قابلیت اتصال به اینترنت را دارند چرا که در کشورهای اروپایی و امریکا اغلب افراد از این سرویس استفاده میکنند. اما در کشور ما استفاده از اینترنت در موبایل اصطلاحی نا آشناست. اما در ایران هم امکان اتصال به اینترنت از طریق موبایل وجود دارد ، اما با محدودیت ها و ناکارآمدی های فراوان. در اینجا قصد دارم  به معرفی این نوع اینترنت و نحوه دریافت آن از مخابرات بپردازم.

سرویس دیتا از سرویس‌هایی است كه توسط شركت مخابرات برای دارندگان تلفن همراه فراهم شده است. با استفاده از این سرویس براحتی می‌توان به اینترنت وصل شد و همانند رایانه از آن بهره برد ؛ با این تفاوت كه تنها بعضی از سایت‌های موجود در اینترنت همانند سایت‌های MSN , Yahoo و... به طور كلی سایت‌هایی كه توسط سیستم WAP پشتیبانی می‌شوند را می‌توان مشاهده كرد.

سرویس دیتا تنها بر روی گوشی‌هایی قابل فعال شدن است كه آن گوشی سیستم GPRS را پشتیبانی كند. هزینه‌ها با توجه به این كه این سرویس هنوز در بین استفاده كنندگان تلفن همراه رونق نگرفته است هزینه‌های نه چندان سرسام آوری دارد. هزینه راه اندازی این سرویس بر روی خط 10 هزارتومان است. علاوه بر این هزینه یك آبونمان ماهیانه 5 هزار تومانی نیز روی قبض تلفن همراه اضافه می‌شود. همچنین هزینه اتصال به این سرویس دقیقه‌ای 45 تومان است.

اگر شما نیز می‌خواهید از این سرویس استفاده كنید باید به دفاتر امور مشتركین مخابرات رجوع كنید.
مدارك مورد نیاز برای گرفتن این سرویس شامل: سند تلفن همراه و شناسنامه دارنده سیم كارت و آخرین قبض پرداختی تلفن همراه.

قدم آخر اینکه بعد از این كه سرویس دیتا برای شما، فعال شد شما می‌توانید با خرید كارت‌های اینترنت با تلفن همراه در اینترنت چرخی بزنید.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:54 ق.ظ

خبر ی در باره موتور جستجویEcocho

شنبه 23 مرداد 1389 08:20 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: آموزش شگرد های اینترنتی ،

راه‌اندازی نخستین موتور جست‌وجوی اینترنتی

یك موتور جست‌وجوی اینترنتی استرالیایی به كاربران اینترنت در 14 كشور جهان امكان می‌دهد تنها با استفاده از این سایت به منظور جست‌وجو در اینترنت در تعدیل انتشار گاز كربن از طریق طرح كاشت درخت مشاركت كنند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موتور جست‌وجوی اینترنتی Ecocho كه دو روز پیش راه‌اندازی شده، مدعی است نخستین موتور جست‌وجوی اینترنتی سبز جهان است.

این موتور كه از فن‌آوری موتورهای جست‌وجوی گوگل و یاهو استفاده می‌كند، قصد دارد به ازای هر هزار جست‌وجویی كه كاربران از طریق سایتش انجام می‌دهند با حمایت از كاشت دو درخت به جبران انتشار گازهای گلخانه‌یی بپردازد.

بنا بر اظهار تیم مك دونالد، بنیانگذار Ecocho، این شركت با گوگل و یاهو برای دریافت درصدی از درآمد تبلیغات توافق كرده و از این پول برای خرید اعتبار تعدیل كربن از طریق برنامه‌ی كاهش گاز‌های گلخانه‌ی دولتی NSW می‌پردازد.

بر اساس این گزارش این موتور جست‌وجو در استرالیا، آمریكا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و نه كشور دیگر راه‌اندازی شده است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:56 ق.ظ

دانستنی جالب در رابطه با ویروس ها

شنبه 23 مرداد 1389 08:17 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari

 

روزانه 22000 ویروس جدید وب را بمباران می‌کنند

ایتنا- تنها در 8 ماه نخست سال 2008، تعداد ویروس‌های رایانه‌ای از مجموع بدافزارهای کشف شده در 17 سال گذشته یعنی از سال 1990 تا 2007 میلادی فراتر رفت.

بررسی‌های آماری جدید نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی روزانه 35000 کد مخرب کشف شده است که دست کم 22000 مورد آن، بدافزارهای کاملا جدید بوده‌اند. PandaLabs ، لابراتوارهای تشخیص و کشف کدهای مخرب رایانه‌ای، طی گزارشی مفصل از وضعیت امنیت اطلاعات در سال 2008 عنوان کرد که تروژان‌ها هنوز هم محبوب‌ترین ابزار تخریب نزد خرابکاران اینترنتی محسوب می‌شوند و به تنهایی 70 درصد از کل کشفیات پاندا را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین آگهی افزارها با تشكیل 20 درصد و کرم‌ها با اختصاص 4 درصد از کل بدافزارهای تولید شده درسال گذشته، کاربران اینترنت را در معرض بیشترین آلودگی‌های رایانه‌ای قرار دادند. لوییس كرونز، مدیر ارشد لابراتوارهای پاندا، احساس کاذب امنیت در کاربران و در نتیجه، جدی نگرفتن شرایط حفاظتی در سیستم‌های رایانه‌ای خود را، از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر كاهش ضریب امنیتی در اینترنت عنوان می‌كند: «با توجه به افزایش تصاعدی كاربران اینترنت از طریق ورود نسل‌های جدید از جوانان و نوجوانان به فضای مجازی، خرابكاران اینترنتی به هیچ وجه نگران كاهش اهداف آسیب‌پذیر و قربانیان بالقوه خود نیستند. بنابراین راهكار مؤثر در كاهش مشكلات امنیتی اینترنت بیشتر به خود كاربران مربوط می‌شود. آنها می‌توانند با جدی نگرفتن امنیت در جبهه خرابكاران و هكرها قرار بگیرند و یا برعكس با حفاظت از سیستم‌های خود،‌ به قدرت شركت‌های امنیتی بیافزایند.»

انتشار ضدویروس‌های جعلی در اینترنت و موج عظیم آلودگی‌های ناشی از آنها نیز به عنوان یک اتفاق امنیتی در سال گذشته اعلام شده است. این آگهی افزارها با نمایش پی در پی پیغام‌های غیرواقعی، به کاربران اعلام می‌کنند که رایانه آنها آلوده به کدهای مخرب خطرناکی است که باید سریعا پاکسازی شوند و به آنها پیشنهاد می‌کند که با پرداخت 50 تا 70 دلار یک ابزار ضدویروس موثر و قدرتمند برای این مسئله دریافت نمایند.

پاندا اعلام كرد كه میزان درآمد خرابكاران و منتشركنندگان ضدویروس‌های جعلی تا كنون به بیش از 65/13 میلیون دلار در ماه بالغ شده كه در افزایش توجه آنها به استفاده از این نوع كلاهبرداری بی‌تأثیر نبوده است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

روش فارسی کردن ویندوز

شنبه 23 مرداد 1389 08:15 ب.ظ

نویسنده : reza ghaffari
ارسال شده در: آموزش های نرم افزاری ،

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در اینجا قصد دارم روشی بسیار جالب را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن خودتان میتوانید بدون نیاز به اطلاعات پیچیده کامپیوتری و نرم افزار خاصی و تنها از طریق رجیستری ویندوز قسمتهای اساسی ویندوز را فارسی کنید. این ترفند روی تمامی نسخه های ویندوز قابل اجراست.

برای این کار:
از منوی Start وارد Run شوید و در آن عبارت regedit را وارد کنید و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.
اکنون به آدرس زیر بروید:
HKEY_USERS/S-1-5-21-515967899-1454471165-839522115-1003/Software/Microsoft/Windows/ShellNoRoam/MUICache
حالا در قسمت دیگر رجیستری ، شما میتوانید تمامی اطلاعات زبان را مشاهده کنید. کافی است روی هر کدام از آنها دوبار کلیک کنید و در پنجره جدید و قسمت Value Data به جای نام انگلیسی آن ، نام فارسی مورد نظر خودتان را بنویسید. نهایتأ OK را بزنید تا تغییرات اعمال شود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 01:57 ق.ظ